Nie tylko klasyka, czyli nietypowe diagramy sudoku. Sudoku nieregularne

Jesteś wielbicielem sudoku i nie wyobrażasz już sobie funkcjonowania bez uzupełniania kolejnych diagramów? To Twój żywioł i miła forma spędzania wolnego czas – dająca sporo relaksu i rozrywki. Oprócz klasycznych wersji diagramu istnieje wiele innych zadań opartych na zasadach sudoku, które warto przetestować. Jakie są najciekawsze spośród nich?

Sudoku Samurai i Sudoku nieregularne

Odkąd pierwsze zadanie tego typu pojawiło się w amerykańskim czasopiśmie w latach 70. XX wieku, wówczas jeszcze jako Number Place, minęło już trochę czasu. Od tego momentu diagramy ewoluowały, żeby dać nam klasyczną wersję sudoku, którą powszechnie znamy – kwadrat 9×9 kratek.

Z czasem zaczęto i do niego wprowadzać modyfikacje, tworząc na przykład Samurai, które składa się z pięciu kwadratów, połączonych w literę X. Istnieją również wersje sudoku nieregularne, gdzie zamiast standardowych 9-polowych kwadratów, występują inne figury składające się z 9 pól. To już większe wyzwanie, wymagające przyzwyczajenia się do trochę innej formy i sposobów rozwiązywania łamigłówki.

Warto rozwiązywać sudoku i ćwiczyć dzięki temu logiczne myślenie, koncentrację i pamięć.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl