Czy sudoku jest dla każdego? Sudoku instrukcja

Jeśli lubisz zagadki logiczne i chciałbyś pogimnastykować umysł, koniecznie zainteresuj się diagramami sudoku. Jeśli oczywiście jeszcze nie jesteś ich wielkim fanem. To łamigłówka, która w ciągu ostatnich 15 ogarnęła cały świat. Niewielu wie, że zanim pojawiła się w japońskim czasopiśmie, pierwotna wersja jako Number Place została opublikowana w Stanach Zjednoczonych, jeszcze w latach 70. Później musiała przejść kilka metamorfoz, żeby dojść do znanej i lubianej obecnie formy.

Sudoku instrukcja obsługi

W dużym skrócie – na czym polega rozwiązywanie sudoku? Musisz uzupełnić diagram w kształcie kwadratu z 9×9 kratek. W jego ramach wyróżniono dodatkowo mniejsze kwadraty 3×3 kratki. Wpisuje się w nie cyfry od 1 do 9 tak, żeby w każdym rzędzie, kolumnie i małym kwadracie znajdowały się wszystkie cyfry, bez powtórzeń i pustych pól.

Sudoku instrukcja powyżej odnosi się do wersji podstawowej, jednak ma też inne, czasami bardzo rozbudowane i nieregularne formy. Każdy może znaleźć tę, która najbardziej mu odpowiada pod względem trudności i dać się wciągnąć w magiczny świat liczb i zadań logicznych.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl