Co to jest sudoku gra?

Uwielbiasz zadania logiczne i łamigłówki, a liczby nie są dla Ciebie czarną magią? Jeśli jeszcze nie próbowałeś, to warto zacząć rozwiązywać sudoku – grę, którą pokochały miliony na całym świecie.

Sudoku gra – zasady

Na czym polega zadanie? Musisz wypełnić diagram, składający się z 9 x 9 kratek, podzielony dodatkowo na 9 wewnętrznych kwadratów. Należy wpisywać cyfry od 1 do 9 w taki sposób, żeby w każdej kolumnie, rzędzie i małym kwadracie znalazło się wszystkie dziewięć cyfr. Bez powtórzeń czy pustych kratek.

Sudoku gra ma różne warianty. Umówiony powyżej to wersja podstawowa. Istnieje również sudoku samurai, zbudowane z pięciu kwadratów, połączonych w formę krzyża; sudoku trójwymiarowe, gdzie pojawiają się trzy płaszczyzny, z których każda ma 9 kratek czy sudoku killer, gdzie na początku nie ma wpisanych żadnych cyfr, a są wyłącznie zaznaczone obszary z podaną sumą wszystkich cyfr zawartych w nich.

Sudoku może mieć różne poziomy trudności, dzięki czemu bez problemu można dopasować diagram dla najmłodszych szaradzistów, jak i zaprawionych krzyżówkowiczów. Może to być świetny relaks dla dużych i małych.

Author: darmowe-gry-online-24.pl