W świecie zbudowanym z klocków – minecraft pocket edition.

Minecraft to tytuł gry, która w przeciągu ostatnich lat zyskała tak olbrzymią popularność, że słyszał o niej niemal każdy, choć uczciwie przyznać trzeba, że w przypadku niektórych osób wiedza ta ogranicza się jedynie do samej nazwy. A o co w niej właściwie chodzi?

Gra ta określana jest niekiedy jako wirtualne Lego i rzeczywiście jest w tym nieco prawdy. Akcja rozgrywa się bowiem w świecie zbudowanym z klocków, a dokładniej – sześcianów. Gra dostępna jest w odmianie przeznaczonej na komputery stacjonarne oraz konsole, jak i w wersji Minecraft Pocket Edition, przeznaczonej na tablety i telefony. Rozpoczynając rozgrywkę, przebywa się w świecie, w którym samodzielnie trzeba sobie wszystko zorganizować. Gracza otaczają jedynie drzewka, pasące się na trawie krówki i owce oraz… szkielety i pająki, przed którymi należy się bronić. Na szczęście jedynie nocą.

Kiedy gracz okrzepnie już nieco w tym pełnym klocków świecie, może sięgnąć do Minecraft sklep Play i dostępne tam dodatki, które pomogą uatrakcyjnić rozgrywkę, np. poprzez granie w trybie multiplayera, np. ze swoimi bliskimi.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl