Historia rasy maltańczyk

Na świecie istnieje bardzo wiele różnego rodzaju i gatunku zwierząt, inne mniej, drugie bardziej miłe z wyglądu, jedne bardziej niebezpieczne dla człowieka, drugie można trzymać w domu i stają się naszymi przyjaciółmi na dobre i na złe. Jednym z takich dobrych przyjaciół będzie z pewnością maltańczyk. Dowiedzmy się, skąd się wzięła ta bardzo popularna rasa psów i ich nazwa.

Skąd się wzięły maltańczyki?

Sama nazwa brzmi w oryginale “maltanese mana”, jest to zdecydowanie rasa domowa, nie nadaje się do pracy, a jedynie do towarzystwa i do przebywania w domu, pośród ludzi. Zresztą sam pies jest za słaby i za mały do wykonywania jakiejkolwiek pracy. A poza tym samo spojrzenie na niego sprawia, że człowiek chce się nim opiekować i zapewnić mu to, co najlepsze.

Nie wiadomo jest niestety wszystko o maltańczykach, ale wiemy, że rasa ta była znana już w starożytności i wychowywano ją zarówno w Grecji, Egipcie, jak i też również i w Rzymie. Nie wiadomo również dokładnie, skąd wzięła się nazwa samej rasy, ale wiadomo, że pieski te pochodzą z wyspy Meledy, która to wyspa znajduje się na Morzu Śródziemnym. Warto zauważyć, że właścicielem jednego z maltańczyków był nawet sam rzymski gubernator Malty, który w pierwszym wieku naszej ery zamówił nawet portret własnego psa. W 1607 roku zaś ktoś zakupił pieska tejże właśnie rasy za przeogromną wtedy sumę pieniędzy, bo aż dwa tysiące dolarów. Nic dziwnego, skoro maltańczyk jest psem łagodnym i bardzo łatwym do ułożenia, a po za tym po prostu przesłodkim z wyglądu.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl