Szanse na wygraną różnych gier Lotto

Chyba każdy wie, na czym te gry polegają – zakreślamy lub losujemy liczby, a następnie sprawdzamy je z wynikami losowania – im więcej liczb się pokrywa, tym większa prawdopodobna wygrana. Co to w praktyce oznacza? Oznacza to, że większość loterii Totalizatora Sportowego obarczona jest prawdopodobieństwem wygranej, czyli szansą na wygranie nagrody głównej. Każda z tych gier posiada inny zakres możliwych trafień, dlatego szansa na wygraną w różnym stopniu może się różnić. Jakie są więc szanse na wygranie? Przedstawimy to krótko poniżej.

Prawdopodobieństwo Lotto – głównej gry

Ta loteria cieszy się największym zainteresowaniem, zresztą nie bez powodu – w końcu tutaj można zgarnąć największe pieniądze (oczywiście zależy to od aktualnej kumulacji). Jakie jest prawdopodobieństwo Lotto? W zasadzie można to łatwo policzyć – możliwych liczb mamy 49, a z nich musimy utworzyć kombinację 6 liczb, co daje nam aż 13 983 816 możliwych kombinacji – co oznacza, że szansa trafienia szóstki to zaledwie 1 na prawie 14 milionów! Trafienie mniejszych nagród nie wygląda już tak drastycznie – piątka to 1:54 201, czwórka 1:1032, a trójka 1:57.

Prawdopodobieństwo Eurojackpot

Tutaj do wygrania są znacznie większe pieniądze niż w poprzednim wypadku – tutaj nagrody mogą paść rzędu kilkuset milionów złotych! Jak się pewnie domyślacie, wygranie nagrody głównej jest jednak znacznie trudniejsze – wynosi ona tylko 1 do 95 344 200!

Prawdopodobieństwo Ekstra Pensja

Jedna z najczęściej granych gier, zaraz po Lotto – wizja wypłaty pięciu tysięcy złotych co miesiąc przez 20 lat jest bardzo zachęcająca. Co ciekawe szansa wygrania tej nagrody nie jest tak drastycznie wysoka, jak w poprzednich wypadkach – 1 do 1 298 528.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl