Metody rozwiązywania sudoku dla każdego. Sudoku poradnik

Sudoku stało się niezmiernie popularne, zyskując rzesze zwolenników na całym świecie. To łamigłówka nie wymagająca specjalnej wiedzy encyklopedycznej, a wyłącznie logicznego myślenia i inteligencji. Jak rozwiązywać diagramy? Czy istnieje jakiś sudoku poradnik, który może pomóc osobom dopiero zaczynającym przygodę z tą formą rozrywki?

Sudoku poradnik – podstawowe metody rozwiązywania

Jeśli lubimy standardowe, klasyczne sposoby rozwiązywania krzyżówek i łamigłówek, warto wcześniej zapoznać się ze dostępnymi poradnikami, jak wypełniać diagramy. Można je znaleźć w Internecie lub w formie drukowanych broszur. Jeżeli jednak wolisz grę w formie aplikacji, w sieci istnieje wiele dobrych wersji, w których można skorzystać z opcji podpowiedzi.

Jak uzupełniać diagramy? Są trzy podstawowe sposoby na uzupełnianie kwadratów sudoku. W pierwszym uzupełniamy małe kwadraty, eliminując cyfry z poszczególnych kolumn i rzędów, sprawdzając czy już nie występują w innych małych kwadratach. W drugiej metodzie dopełniamy poszczególne kolumny lub rzędy, a w trzeciej wpisujemy wszystkie możliwe dla danej kratki cyfry i dokonujemy stopniowej eliminacji. Każdy może znaleźć sposób dla siebie.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl