Jak sobie poradzić z bardzo trudnym sudoku? Bardzo trudne sudoku

Jak powszechnie wiadomo są proste łamigłówki, ale też bardzo trudne sudoku, w których niemal nie da się znaleźć właściwe rozwiązanie, kierując się wyłącznie logiką. Niekiedy nie sposób wpisać kolejne cyfry i niektórzy zaczynają w desperacji wpisywać na chybił trafił. Czy to dobre rozwiązanie?

Bardzo trudne sudoku – jak sobie z nimi radzić?

Jeśli mówimy o klasycznym sudoku, bez nieregularnego rozbudowywania planszy ani innych udziwnień, istnieje wiele rodzajów trudności, dopasowanych do umiejętności rozwiązujących. Można znaleźć wersje odpowiednie dla dzieci, ale też takie, nad którymi głowią się najtęższe głowy. Istnieje wiele zaawansowanych strategii, które mają pomóc w znalezieniu kolejnego kroku. Do najczęściej wymienianych zaliczają się bez wątpienia: X-cycles, XY-chain czy Y-wing. W tworzeniu ich prym wiodą oczywiście łamigłówkowicze z Kraju Kwitnącej Wiśni. Jednak czy na pewno jest to jedyny sposób na rozwiązanie nawet najtrudniejszych zadań?

Bardzo często zdarza się, że sama strategia, jeśli ją właściwie opanujemy, owszem, pomoże, jednak drogą dookoła, błądzącą i wodzącą niekiedy na manowce. Większość znanych diagramów, nawet tych najtrudniejszych, da się rozwiązać w sposób logiczny. Wystarczy trochę wytrwałości i spostrzegawczości.

Author: darmowe-gry-online-24.pl