Kto może rozwiązywać sudoku? Bardzo łatwe sudoku

Każdy, kto nigdy wcześniej nie miał styczności z łamigłówkami logicznymi, ma teraz szansę na zaczęcie tej przygody. Bardzo łatwe sudoku daje takie możliwości, żeby rozpocząć rozwiązywanie zadań, a z biegiem czasu również wejść na wyższy poziom i skupić się już na trudniejszych wariantach.

Bardzo łatwe sudoku – jak rozwiązywać?

Fanatycy zadań logicznych mają swoje własne systemy uzupełniania diagramu sudoku. Osoby dopiero zaczynające, nawet jeśli mają raptem kilka lat (istnieją wersje odpowiednie nawet dla najmłodszych szaradzistów!), powinny skupić się na podstawowych diagramach, o najprostszym poziomie trudności. Wówczas dostajemy zadanie, gdzie na starcie wpisanych jest już sporo cyfr, a my drogą eliminacji i sprawdzania poszczególnych kolumn i rzędów, bez problemu możemy odnaleźć właściwe odpowiedzi. Kiedy zadanie zaczyna być już odrobinę trudniejsze można pokusić się o bardziej rozbudowaną metodę – wpisywanie wszystkich możliwości w daną kratkę, a następnie eliminowanie tych, które się wzajemnie wykluczają.

Sudoku pozwala na ćwiczenie koncentracji, zdolności logicznego myślenia oraz budowanie skojarzeń. To świetna gra nawet dla najmłodszych.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl