Kiedy pojawiło się sudoku? Sudoku historia

Sudoku to bez wątpienia najpopularniejsza gra logiczna, dostępna w wersji tradycyjnej, jak i online. W przypadku sudoku historia nie jest może specjalnie długa, jak w przypadku szachów, ale uzupełnianie zadań cieszy niezmiennie już kolejne pokolenia. W zależności od poziomu naszego zaawansowania w wypełnianiu kwadratów cyframi od 1 do 9, możemy wybierać spomiędzy różnych wariantów, o wielu stopniach trudności – od prostych zagadek dla najmłodszych, po niezmiernie trudne dla wytrawnych szaradzistów. To gra znana od wielu lat.

Sudoku historia

Początki tej gry sięgają końca lat 70. XX wieku, gdy pierwszy diagram zaprojektował Amerykanin Howard Garns, który opublikowano pod jeszcze inną nazwą – The number place. Poźniej łamigłówkę kilkukrotnie modyfikowano, żeby w końcu pojawiła się w znanej nam formie w 1986 roku w Japonii. Największą popularność zyskało jednak dopiero w 2005 roku.

Obecnie sudoku cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Diagramy są drukowane w prasie, powstają kolejne wersje aplikacji na telefon czy komputer. Najlepsi gracze mogą nawet pokusić się o udział w międzynarodowych konkursach.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl