Czym są suplementy diety? Co warto o nich wiedzieć?

Niemal każdy z nas w swoim życiu stosował lub stosuje jakieś suplementy diety. Warto wiedzieć, iż stosowanie jakichkolwiek suplementów powinno być uzasadnione. Suplementy diety nie zastąpią nam również zrównoważonego sposobu odżywiania.

Suplementy diety co to jest?

Pojęcie suplementów diety może brzmieć fachowo w sensie medycznym, jednak zgodnie z prawem suplementy diety są żywnością. Zawierają one określone substancje odżywcze tylko w bardziej skoncentrowanej formie. Ich podstawowym celem jest uzupełnienie normalnej diety lub ewentualnych niedoborów w diecie.
Czy suplementy diety mają lecznicze działanie?
Należy pamiętać o tym, iż suplementy nie posiadają działania leczniczego. Nie wierzmy zatem w zapewnienia producentów, że suplement może być rozwiązaniem wszystkich naszych problemów i dolegliwości. Może on być jedynie traktowany jako uzupełnienie naszej codziennej diety o pewne składniki. Dlatego, też nie powinno się stosować suplementów diety jako zamienniki leków.
Czy warto stosować suplementy diety?
Uzupełnienie diety w dodatkowe składniki odżywcze i minerały może być dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy dostarczenie wszystkich potrzebnych witamin i składników odżywczych samą dietą jest dosyć trudne i wymaga od nas wiele pracy. Warto jednak wprowadzenie suplementów skonsultować wcześniej z lekarzem, zwłaszcza w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących. Niektóre suplementy diety mogą wchodzić w wyjątkowo niekorzystne oddziaływania z równocześnie przyjmowanymi lekami, dlatego tak ważne jest, aby nie stosować suplementów diety bez wcześniejszej konsultacji.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl