Oringi i sznury gumowe – powszechne zastosowanie

Sznury gumowe są powszechnie stosowane do uszczelniania połączeń w wielu maszynach i urządzeniach przemysłowych. Oringi gumowe to niewielkie elementy stanowiące również ważne elementy w wielu urządzeniach. Dzięki posiadanym właściwościom produkty te zapewniają prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych urządzeń oraz zawsze gwarantują najwyższą efektywność pracy.

Czym charakteryzuje się sznur gumowy?

Sznury z gumy to rodzaj litych uszczelek. Posiadają one różnorodną grubość. Powstają one metodą wulkanizacji ciągłej, po której to następuje proces kalibracji. Dzięki niemu na całej długości produkty te posiadają pożądany kształt.
Gumowe sznury posiadają mnóstwo zalet. Są one bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz posiadają doskonałe parametry izolacyjne. Potrafią dobrze utrzymywać ciepło oraz zapobiegają powstawaniu wilgoci. Charakteryzują się tym, że są elastyczne oraz giętkie.

Powszechne zastosowanie sznurów gumowych

Produkty te znalazły powszechne zastosowanie w wielu urządzeniach oraz instalacjach. Bardzo często wykorzystywane są w branży budowlanej zarówno lądowej, jak i wodnej. Te które posiadają większe rozmiary oraz przekroje np. 200/100 i 160/80, są często używane na jednostkach pływających, w portach, na nabrzeżach oraz przy rampach i opornicach. Są one wykorzystywane jako elementy uszczelniające i pełnią rolę odbojnic gumowych, które to chronią burty przed uszkodzeniem.
Sznur gumowy znalazł także zastosowanie w przemyśle samochodowym, maszynowym oraz przy uszczelnianiu elektroniki i wentylacji.

Sznury gumowe o przekroju kołowym oraz czworokątnym

Na rynku można spotkać sznury gumowe o różnym profilu. Zazwyczaj są one okrągłe lub czworokątne. Sznury o przekroju kołowym są bardzo uniwersalne i są przeznaczone zarówno do węzłów uszczelniających statycznych, jak i do pracujących w charakterze uszczelnień elastycznych.
Stosuje się je bardzo często w:

  • przemyśle spożywczym
  • instalacjach sanitarnych
  • wielu sprzętach AGD.

Z kolei sznury o profilu czworokątnym są bardzo często elementem uszczelniającym pokrywy zbiorników.

Czym charakteryzują się oringi gumowe?

Oringi to niewielkie elementy o kształcie pierścienia. Dzięki posiadanej uniwersalności potrafią one doskonale pełnić funkcję uszczelek. Produkty te odznaczają:

  • dużą elastycznością
  • szerokim wachlarzem rozmiarów
  • różnorodną grubością
  • łatwym montażem

Dzięki posiadanym właściwościom można je stosować w wielu urządzeniach. Służą one do zaciskowego uszczelniania poszczególnych części w połączeniach ruchowych i statycznych.
Na rynku dostępne są:

  • oringi NBR
  • oringi FKM
  • oringi EPDM

Powszechne zastosowanie oringów gumowych

Oringi znalazły powszechne zastosowanie w wielu branżach. Ich zadaniem jest zapobieganie wyciekom gazu oraz cieczy. Doskonale sprawdzają się w motoryzacji. W silnikach czy układach hamulcowych łączą one poszczególne części, które dzięki temu dobrze ze sobą współgrają.

Oringi są także elementami systemów rurociągowych, pojemników z olejem, kotłów parowych oraz kompresorów. Dzięki nim poszczególne urządzenia działają niezawodnie przez długie lata.

Author: darmowe-gry-online-24.pl