Nie bądź jak dziecko we mgle

Zasady obowiązujące rowerzystów nie mają na celu wyrzucenie ich z ulic, a jedynie zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Ryzyko wypadku istnieje nawet, gdy jedziemy po prostej drodze, a co dopiero, gdy nie jesteśmy na niej sami. To niesamowicie ważne, aby wiedzieć, jak koegzystować z pozostałymi kierowcami.

One nie są po to, aby je łamać

Otóż zasady obowiązujące rowerzystów nie są po to, aby je łamać. Mają im pomóc w odpowiednim zachowaniu się na drodze, ale także w dbaniu o bezpieczeństwo swoje i innych. Warto posiadać wiedzę o zapisach zawartych w Kodeksie drogowym. Jednakże sama teoria nie wystarczy. Należy wprowadzić w życie pewne zasady obowiązujące rowerzystów, które pozwolą zrozumieć, jakie praktyki ułatwią nam życie.

Kilka praktyk, które uchronią przed niebezpieczeństwem na drodze

Użytkownicy dwóch kółek powinni wyrobić sobie nawyk pewnych zachowań. Do nich należy, np. częstsze sprawdzanie widoku w lusterkach bocznych i w tym wewnętrznym. Pewne wyuczone zachowania pozwolą uniknąć ryzyka nawet, gdy jesteśmy senni, czy nasza zła kondycja psychiczna/fizyczna wpływa na naszą jazdę. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze praktyki:

– ograniczone zaufanie
– reguła “prawej ręki”, czyli poruszanie się możliwie blisko prawej krawędzi, co tyczy się także ścieżki rowerowej
– zatrzymywanie się na czerwonym świetle
– stosowanie sygnalizacji świetlnej
– niezajeżdżanie komuś drogi, ale także nie blokowanie przejazdu

Należy pamiętać, że sytuacja na drodze nie zawsze układa się po naszej myśli, a tym bardziej nie będzie taka, jak sobie wyobrażamy. Świadomość tego powinna zachęcać do jeszcze większej uważności, a także dostrzegania zagrożenia zawczasu. Oczywiście, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć i właśnie dlatego lepiej jest sobie dać czas na reakcję. Można to osiągnąć znając zasady obowiązujące rowerzystów.

 

Author: darmowe-gry-online-24.pl