World of Warships

Obejmij dowództwo nad własnym okrętem wojennym i walcz z innymi graczami w ekscytujących, morskich bitwach

World of Warships – darmowa gra wojenna MMO

World of Warships to darmowa gra wojenna w konwencji MMO, w której obejmujemy dowództwo nad własnym okrętem wojennym i wraz z innymi graczami toczymy ekscytujące, taktyczne pojedynki na morzach i oceanach. Gra World of Warships została wyprodukowana przez studio Wargaming.net, znane z takich tytułów, jak World of Tanks, czy World of Warplanes – podobnie jak w poprzednich tytułach tego studia, tak i w tym na uwagę zasługuje przede wszystkim świetna oprawa audiowizualna, rozbudowany system rozwoju, oraz szeroka gama taktycznych możliwości.

World of Warships – darmowa gra wojenna MMO

Gra World of Warships umożliwia rozgrywkę pomiędzy wieloma graczami w kilku odrębnych trybach PvP lub połączenie sił przeciwko komputerowym przeciwnikom w ramach bitew kooperacyjnych – pojedynki łączą w sobie elementy symulacyjne i zręcznościowe. W pojedynkach najważniejsze jest umiejętne wykorzystanie osiągów swojego statku, oraz jego uzbrojenia, bowiem poszczególne elementy uzbrojenia mają własne statystyki, takie jak zasięg, czy siłę ognia – ważne jest także odpowiednie ustawienie statku, co pozwala maksymalnie wykorzystać jego ofensywne możliwości.


Równie istotna jest współpraca z innymi graczami z danej drużyny – dzięki umiejętnej współpracy możemy pokonać nawet potężniejszą, ale słabiej zorganizowaną flotę. Spore znaczenie na przebieg walki ma także umiejętne wykorzystanie terenu, co pozwala zastosować różnego rodzaju manewry pozwalające na zaskoczenie przeciwnika. W grze dostępnych jest bowiem wiele różnorodnych map, składających się w sumie na 16 regionów geograficznych, z których każdy cechuje się indywidualnym, zróżnicowanym wyglądem – na mapach występują m.in. cieśniny, mielizny, oraz wyspy.

World of Warships – darmowa gra wojenna MMO

W grze World of Warships znajduje się w sumie kilkadziesiąt zróżnicowanych jednostek, podzielonych na cztery klasy, czyli lotniskowce, niszczyciele, krążowniki i pancerniki. Każda z klas ma inną rolę na polu walki i dysponuje unikalnymi dla siebie mocnymi i słabymi stronami – najbardziej uniwersalne są krążowniki, stanowiące kompromis pomiędzy siłą ognia, prędkością i manewrowością (warto wiedzieć, że to jedyne statki dysponujące artylerią przeciwlotniczą). Jednostki pochodzą przeważnie z czasów II wojny światowej, z marynarek takich krajów jak Stany Zjednoczone, ZSRR, Japonia, Niemcy, czy Wielka Brytania – dużym plusem jest fakt, że wszystkie jednostki zostały wierne odwzorowanie zarówno pod względem wyglądu, jak i osiągów.

World of Warships – darmowa gra wojenna MMO

World of Warships posiada rozbudowany model rozwoju floty. Za każdy wygrany pojedynek otrzymujemy odpowiednie doświadczenie i walutę, które możemy wykorzystać do ulepszenia posiadanych jednostek (montując np. nowe, lepsze moduły, takie jak silnik, pancerz, bateria ogniowa, czy system kontroli uzbrojeniem) lub odblokowywania i zakupienia nowych okrętów. Warto wiedzieć, że system rozwoju floty jest dość skomplikowany i zajmuje sporo czasu i wysiłku – niecierpliwi mogą jednak skorzystać z mikropłatności.


Warto dodać, że gra wyposażona jest w specjalny system dobierania graczy (tzw. matchmaking), dzięki czemu potyczki są zbalansowane, a wynik pojedynków zależy w głównej mierze od umiejętności graczy i współpracy w obrębie drużyny, a nie wielkości, czy siły posiadanej floty.


Gra jest w pełni darmowa, oraz dostępna w polskiej wersji językowej. Aby w nią zagrać wystarczy się zarejestrować.

World of Warships – darmowa gra wojenna MMO World of Warships – darmowa gra wojenna MMO World of Warships – darmowa gra wojenna MMO World of Warships – darmowa gra wojenna MMO

Copyright © 2015 - 2016 Darmowe-GRY-OnLine-24.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone