The Settlers Online

Rozwijaj gospodarkę swojego królestwa w przeglądarkowej wersji wyjątkowo popularnej gry strategicznej

The Settlers Online – darmowa przeglądarkowa gra ekonomiczna strategiczna MMO

The Settlers Online to przeglądarkowa gra strategiczna w konwencji MMO, w której gracz wciela się w przywódcę królestwa i ma za zadanie rozwinąć swoje państwo, przede wszystkim poprzez zbieranie niezbędnych surowców, wznoszenie kolejnych budynków, oraz poszerzanie swojego terytorium, oczywiście kosztem ziem innych graczy. The Settlers Online to darmowa adaptacja kultowej już serii strategicznej The Settlers.

The Settlers Online – darmowa gra ekonomiczna MMO na przeglądarkę

Kluczowym elementem The Settlers Online, szczególnie na początku gry, jest systematyczne wznoszenie kolejnych budynków, pamiętając przy tym o zachowaniu odpowiedniej architektury – umiejętne rozmieszczenie budynków ma wpływ na funkcjonowanie królestwa). Każdy z budynków ma inne zadanie i jest niezbędny do stworzenia sprawnie funkcjonującej gospodarki i uzyskania wystarczających środków do stworzenia odpowiednio licznego i silnego wojska – w grze znajduje się kilkadziesiąt budynków, które często tworzą ciągi produkcyjne, które są niezbędne do wytworzenia określonego produktu (np. do zbudowania domów i innych budynków potrzebna jest chata drwala, który ścina drzewa, oraz tartak, w którym wytwarza się deski niezbędne do budowy).


Grę zaczynamy oczywiście z niewielką ilością surowców i posiadając znikomą infrastrukturą, zatem w pierwszej kolejności należy zadbać o zdobycie niezbędnych do budowy surowców (np. drewna) i właściwym ich przetwarzaniu (np. budując chatę drwala i tartak).

The Settlers Online – darmowa gra strategiczna MMO na przeglądarkę

Po uzyskaniu odpowiedniego poziomu rozwoju gospodarczego i zgromadzeniu odpowiedniej ilości surowców, należy zadbać o stworzenie odpowiednio silnej armii, która ochroni nasze granice przed najazdami i pozwoli poszerzyć granice naszego królestwa, zazwyczaj poprzez zajmowanie okolicznych terenów (których strzegą komputerowi bandyci), a w ostateczności najeżdżając królestwa innych graczy – oprócz walki z innymi graczami, możemy z nimi także handlować, zawierać sojusze, oraz wspólnie prowadzić wojny.

The Settlers Online – przeglądarkowa gra ekonomiczna MMO za darmo

Należy dodać, że stworzenie armii jest czasochłonne i skomplikowane – np. do wyszkolenia żołnierzy niezbędne są miecze, które wytwarza się ze stali, którą uzyskuje się z węgla i rudy żelaza, do których wydobycia potrzebne są kopalnie, do których budowy potrzebne są deski i kamienie, które najpierw trzeba wydobyć.


Gra jest w pełni darmowa, oraz dostępna w polskiej wersji językowej – jest to gra przeglądarkowa, a więc nie wymaga ściągania. Aby w nią zagrać wystarczy się zarejestrować.

The Settlers Online – przeglądarkowa gra strategiczna MMO za darmo The Settlers Online – darmowa gra strategiczna MMO

Copyright © 2015 - 2016 Darmowe-GRY-OnLine-24.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone