Grepolis

Rozwijaj miasteczko w antycznej Grecji i stwórz z niego prawdziwą metropolię

Grepolis – darmowa przeglądarkowa gra ekonomiczna strategiczna MMO

Grepolis to przeglądarkowa gra strategiczna, osadzona w czasach starożytnej Grecji, gdzie obejmujemy pieczę nad niewielkim greckim miasteczkiem, z którego mamy uczynić potęgę gospodarczą i militarną. Jak większość gier MMO, Grepolis posiada rozbudowane opcje społecznościowe, pozwalające m.in. na współpracę pomiędzy graczami.

Grepolis – darmowa gra ekonomiczna MMO na przeglądarkę

Grę Grepolis rozpoczynamy na jednej z wielu greckich wysp, gdzie mamy rozbudować niewielką osadę w prawdziwą metropolię – od nas zależy, czy zrobimy to drogą dyplomacji, zawierając sojusze z innymi graczami, czy podążymy ścieżką wojenną, atakując sąsiadujących z nami graczy (każdy ze światów gry składa się z tysięcy wysp, więc potencjalnych przeciwników na pewno nam nie zabraknie). Niezależnie od obranej strategii, najważniejszym elementem na początku gry jest zatroszczenie się o ciągły napływ odpowiedniej ilości surowców, przede wszystkim drewna i kamieni – dzięki surowcom będziemy mogli postawić szereg różnorodnych budynków, oraz opracować wiele przydatnych technologii (np. skracających czas budowy i wzmacniających naszą potęgę militarną).

Grepolis – darmowa gra strategiczna MMO na przeglądarkę

Kolejnym etapem gry jest ekspansja terytorialna na sąsiednie miasteczka i okoliczne wyspy (w tym te należące do wrogich graczy), jednak do tego potrzebna jest nam odpowiednio liczna armia (niezbędna do potyczek lądowych) i rozbudowana flota (niezbędna do starć na pełnym morzu). Mając odpowiedni poziom zasobów, możemy wyszkolić różne jednostki bojowe, takie jak hoplita, szermierz, czy procarz, choć dostępni są także herosi (najsłynniejsi bohaterowie greckich mitów, jak Herkules, Leonidas, czy Odyseusz), oraz jednostki mityczne, jak hydra, mantikora, czy pegaz.

Grepolis – przeglądarkowa gra ekonomiczna MMO za darmo

Istotną rolę w grze spełniają Bogowie, którzy znacznie zwiększają nasze możliwości, oczywiście tylko, gdy są zadowoleni – wybierając np. Herę, możemy liczyć na zwiększoną wydajność produkcji, a wybierając Posejdona, będziemy mogli osłabić flotę naszego przeciwnika.


Gra jest w pełni darmowa, oraz dostępna w polskiej wersji językowej – jest to gra przeglądarkowa, a więc nie wymaga ściągania. Aby w nią zagrać wystarczy się zarejestrować.

Grepolis – przeglądarkowa gra strategiczna MMO za darmo Grepolis – darmowa gra strategiczna MMO

Copyright © 2015 - 2016 Darmowe-GRY-OnLine-24.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone