Gry MMO są w tej chwili najbardziej popularnym gatunkiem gier, a ich popularność ciągle rośnie – wystarczy wspomnieć niebywały sukces gry World of Warcraft, która od ponad dziesięciu lat bije wszelkie rekordy popularności. W gry MMO grają już regularnie setki milionów osób na całym świecie, których przyciąga przede wszystkim możliwość rywalizacji i współpracy z tysiącami podobnych zapaleńców z całego świata.


Wraz z rozwojem rynku laptopów, tabletów i smartfonów, wzrosła także popularność gier MMO rozgrywanych w przeglądarce – wynika to z tego, że w odróżnieniu od gier MMO na PC, gier przeglądarkowych nie trzeba instalować na dysku, a prędkość komputera nie ma żadnego znaczenia – jedyne co jest potrzebne, to dostęp do internetu i przeglądarka internetowa wyposażona w odpowiednie pluginy. Sukces przeglądarkowych gier MMO wynika także z innego czynnika, a mianowicie ceny, gdyż w zdecydowanej większości przypadków gry te są całkowicie darmowe (płatne są jedynie konta premium, oferujące dodatkowe bonusy) – wystarczy się zarejestrować na stronie producenta lub wydawcy gry i już po kilku minutach można rozpocząć grę.


Oto lista 10 najpopularniejszych gier MMO rozgrywanych w przeglądarce.

Anno Online

Anno Online

Anno Online to darmowa gra ekonomiczno-strategiczna, powstała na bazie jednej z najdłużej istniejących serii gier strategicznych – została wyprodukowana w 2013 roku przez studio Blue Byte Software, znane przede wszystkim z wyjątkowo popularnej serii The Settlers. W grze Anno Online wcielamy się we władcę niewielkiego królestwa w epoce średniowiecza (położonego na wyspie) – zadaniem gracza jest osiągniecie jak najlepszego rozwoju gospodarczego w swoim królestwie, oraz poszerzenie jego terytorium (poprzez przejęcie okolicznych wysepek).


Zarejestruj się na oficjalnej stronie gry » i zagraj w Anno Online za darmo.


Więcej o grze Anno Online możesz przeczytać tutaj »

Big Farm

Big Farm

Big Farm to darmowa gra farmerska, w której wcielamy się w początkującego farmera, uprawiającego rośliny i hodującego różne zwierzęta gospodarcze. Naszym celem jest przemienienie niewielkiego gospodarstwa w wielką i dobrze prosperującą farmę. W Big Farm możemy handlować z innymi graczami, a nawet dołączyć do farmerskiej spółdzielni, czy też rywalizować z innymi o tytuł najlepszego farmera na serwerze.


Zarejestruj się na oficjalnej stronie gry » i zagraj w Big Farm za darmo.


Więcej o grze Big Farm możesz przeczytać tutaj »

Drakensang Online

Drakensang Online

Drakensang Online to osadzona w świecie fantasy darmowa gra MMORPG, w której przemierzamy mroczne krainy rozległego i niezwykle zróżnicowanego świata, wykonując przeróżne zadania i walcząc z hordami groźnych potworów. Jak przystało na grę MMORPG, Drakensang Online oferuje rozbudowany system współpracy z innymi graczami – walcząc w drużynie możemy np. zabijać potężniejsze potwory, które w pojedynkę trudno by było pokonać. Gra Drakensang Online zachwyca piękną grafiką i znakomitą animacją – jest to obecnie jedna z najładniejszych gier przeglądarkowych.


Zarejestruj się na oficjalnej stronie gry » i zagraj w Drakensang Online za darmo.


Więcej o grze Drakensang Online możesz przeczytać tutaj »

Forge of Empires

Forge of Empires

Forge of Empires to darmowa gra ekonomiczno-strategiczna, wydana w 2013 roku przez InnoGames, znane głównie z popularnej strategii Plemiona. W grze Forge of Empires wcielamy się we władcę małego miasteczka, z którego mamy uczynić prawdziwą metropolię. Największą zaletą gry Forge of Empires i tym co ją odróżnia od większości strategii, jest możliwość stopniowego tworzenia swojego królestwa na przestrzeni wielu epok historycznych, poczynając od epoki kamienia łupanego, epoki brązu i żelaza, do kolejnych epok, w tym średniowiecza, epoki przemysłowej i współczesnej – każdy z okresów historycznych oferuje różne budynki, jednostki i technologie.


Zarejestruj się na oficjalnej stronie gry » i zagraj w Forge of Empires za darmo.


Więcej o grze Forge of Empires możesz przeczytać tutaj »

Might & Magic: Heroes Online

Might & Magic: Heroes Online

Might & Magic: Heroes Online to osadzona w świecie fantasy darmowa gra strategiczna, będąca przeglądarkową kontynuacją jednej z najpopularniejszych strategii w historii, czyli Heroes of Might & Magic. W grze Might & Magic: Heroes Online przenosimy się do magicznej krainy Ashan i dołączamy do jednej z dwóch stron konfliktu, czyli Przystani lub Nekropolii – najważniejszym elementem gry są zadania fabularne (podzielone na kilka kategorii), choć najwięcej zabawy dostarcza odkrywanie nowych obszarów i walka z nowymi przeciwnikami.


Zarejestruj się na oficjalnej stronie gry » i zagraj w Might & Magic: Heroes Online za darmo.


Więcej o grze Might & Magic: Heroes Online możesz przeczytać tutaj »